Reklama

Reklama

Kubica: Są szybsi ode mnie

Podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Japonii Robert Kubica stwierdził, że jest zadowolony z pozostania w zespole BMW-Sauber na następny sezon.

- Zawsze szukam nowego wyzwania. W kolejnym sezonie będziemy mieli zmodyfikowany regulamin, nowy samochód, więc zobaczymy co z tego wyjdzie - ocenił. - Znamy się z Hiedfeldem bardzo dobrze i cieszę się, że będziemy nadal ze sobą współpracować. Oczywiście zmiany w zespole zawsze przynoszą pewne korzyści, ponieważ można nauczyć się czegoś nowego, jednak nie ma powodów, żebym był niezadowolony z towarzystwa Nicka - dodał.

Kubica uważa, że choć istnieją jeszcze teoretyczne szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego, nie koncentruje się na myśli o wygranej. - Porównując drugą część sezonu do pierwszej, kiedy byłem nawet liderem, trzeba stwierdzić, że różnica między mną a dwoma wyprzedzającymi mnie zawodnikami jest zbyt duża. Oczywiście nadal będę chciał zdobywać jak najwięcej punktów, ale nie ma się co oszukiwać, że zarówno Hamilton jak i Massa w normalnych warunkach są ode mnie szybsi - dodał.

Reklama

Komentując nadchodzący wyścig w Japonii Kubica przewiduje, że będą to niezwykle ekscytujące zawody. - To ciekawy tor z wieloma niespodziewanymi zakrętami. Myślę, że rywalizacja w deszczu, na mokrej nawierzchni może stanowić loterię, dlatego wolałbym, by jednak nie padało - stwierdził. - W zeszłym roku czułem się tu dobrze, ale zostałem ukarany przez sędziów za kontakt z Hamiltonem i ukończyłem wyścig na dalekim miejscu. W tym roku coś takiego nie powinno już mi się przytrafić i wierzę, że będzie lepiej - zakończył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje