Reklama

Reklama

Kubica na beatyfikacji Jana Pawła II?

Polski kierowca zespołu Lotus Renault Robert Kubica zaczyna wstawać z łóżka przy pomocy kul. Według niektórych informacji krakowianin potwierdził swoją obecność na uroczystościach beatyfikacyjnych papieża Polaka Jana Pawła II.

Doktor Roberto Carrozzino, który prowadzi rehabilitacje Roberta Kubicy potwierdził, że Polak obciąża już operowaną nogę.

"Można powiedzieć, że powoli wstaje z łóżka i zaczyna stawać na obu nogach z pomocą kul. Przenosi ciężar ciała na zoperowaną nogę. Naturalnie obciążanie to wykonywane jest z należytą ostrożnością" - powiedział podczas przekazywania komunikatu o stanie zdrowia Roberta.

Roberto Carrozzino wyznał, że jest to największy postęp w rehabilitacji dokonany przez Roberta od momentu zakończenia operacji po wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Jednocześnie Włoch przestrzegł, że przed hurraoptymizmem i odliczaniem czasu powrotu kierowcy Lotus Renault na tor.

Reklama

"Odnotowujemy wiele małych kroków naprzód. Kuracja postępuje, ale proces wymaga jeszcze czasu" - przypomina Roberto Carrozzino.

Tymczasem niemiecka agencja informacyjna SID podała, że Kubica pojawi się na uroczystości beatyfikacyjnej Jana Pawła II zaplanowanej na 1 maja 2011 roku. Polak zaledwie kilka dni po wypadku na początku lutego bieżącego roku, dostał od kardynała Stanisława Dziwisza kroplę krwi w medalionie i skrawek szaty Jana Pawła II. Ponadto przez kilka lat ścigał się z napisem Jan Paweł II na swoim kasku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama