Reklama

Reklama

Kubica bliski przejścia do Renault

Robert Kubica jest bliski przejścia do Renault, w którym zastąpi Fernando Alonso odchodzącego do Ferrari - informuje "Przegląd Sportowy". Francuzom bardzo zależy na polskim kierowcy i chcą, aby został liderem teamu.

Hiszpański dziennik "As" podał wczoraj, że Fernando Alonso podpisał pięcioletni kontrakt z zespołem Ferrari, a to otwiera drogę do przejścia Roberta Kubicy z BMW Sauber do Renault.

Robert jeździł już bolidem Renault. Zasiadł za jego kierownicą w 2005 roku w Barcelonie, a była to nagroda za zwycięstwo w World Series by Renault. Polak zaskoczył wtedy inżynierów wykręcając lepsze czasy od testera Francka Montagny. Francuzi chcieli, aby został drugim kierowcą testowym, ale BMW Sauber przebiło ich ofertę.

Kubica jest bardzo popularny we francuskich mediach, które z uznaniem wypowiadają się o jego umiejętnościach i sugerują, że byłby idealnym liderem Renault.

Reklama

Kubica otrzymał wcześniej propozycję z Ferrari, ale odrzucił ją twierdząc, że zmiana zespołu w połowie sezonu to zbyt skomplikowana sprawa ze względu na podpisane wcześniej kontrakty, także reklamowe. Władze Ferrari nie chciały czekać na Polaka i zdecydowały się zatrudnić Włocha Giancarlo Fisichellę.

Kubica konsekwentnie odmawia komentarza do prowadzonych negocjacji, ale jego przejście do Renault wydaje się najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL