Reklama

Reklama

Formuła 1. Znamy wyniki pierwszych badań Romaina Grosjeana po koszmarnym wypadku podczas GP Bahrajnu

Zespół Haasa opublikował komunikat dotyczący stanu zdrowia swojego kierowcy Romaina Grosjeana, który podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 uległ koszmarnemu wypadkowi. Francuski zawodnik miał ogromne szczęście. Wszystko wskazuje bowiem na to, że jedynymi obrażeniami, które odniósł, są drobne oparzenia.

Do mrożącej krew w żyłach sceny doszło już na pierwszym okrążeniu wyścigu o GP Bahrajnu.

Grosjean próbował wjechać przed Daniiła Kwiata, a między ich pojazdami doszło do kontaktu. W efekcie Francuz stracił kontrolę nad bolidem, który z impetem uderzył w barierę, po czym momentalnie stanął w płomieniach.

Na szczęście kierowca nie stracił przytomności i w ciągu kilkudziesięciu sekund zdołał opuścić kokpit i przedostać się przez ogień.

Do akcji momentalnie wkroczyli strażacy, a 34-letni zawodnik został przetransportowany do miejscowego szpitala, w którym przeszedł badania. O ich wynikach poinformował Haas w specjalnym komunikacie. 

Reklama

Czytamy w nim, że Francuz pozostanie na noc w szpitalu, a medycy zajmą się jego oparzeniami na obu dłoniach. Najważniejsza jest jednak wiadomość, że prześwietlenie nie wykazało jakichkolwiek złamań. Pierwotne, nieoficjalne przekazy mówiły bowiem o połamaniu żeber, co w przypadku kierowców Formuły 1 wiąże się z długą przerwą.

Haas zapowiedział publikację aktualizacji na temat zdrowia Grosejana, gdy tylko dostępne będą nowe informacje.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL