Reklama

Reklama

Formuła 1. Włoskie media: Szef Ferrari do zwolnienia

Słabsze niż się spodziewano wyniki uzyskiwane w mistrzostwach świata Formuły 1 przez kierowców zespołu Ferrari Niemca Sebastiana Vettela i Monakijczyka Charlesa Leclerca spowodowały, że we Włoszech pojawiły się głosy o konieczności zwolnienia szefa ekipy Mattia Binotto.

Włoskie media zastanawiają się, kto go powinien zastąpić. Najczęściej wymieniany jest Antonello Coletta, to aktualnie szef zespołu GT Sport w Ferrari.

Mattia Binotto, włoski inżynier i szef zespołu Scuderia Ferrari jest z nim związany od 1995 roku, gdy został inżynierem testowym pracującym przy silnikach. W następnych latach awansował, a 7 stycznia 2019 zastąpił Maurizio Arrivabene na stanowisku szefa zespołu. Pół roku później zrezygnował ze stanowiska dyrektora technicznego w zespole Ferrari, teraz pełni tylko funkcję szefa całego teamu.

Reklama

Tegoroczne wyniki Ferrari nie są zadawalające. Poza drugim miejscem Leclerca w pierwszym Grand Prix sezonu w Austrii, obu kierowcom nie udało się awansować w dwóch kolejnych na podium. Zdaniem mediów, w Ferrari zawodzi silnik, za który odpowiada właśnie Binotto.

Szef teamu po wyścigu na Węgrzech, gdzie Vettel był szósty a Leclerc jedenasty, stara się łagodzić bojowe nastroje. "Skupiamy się na rozwiązaniu problemów, znamy ich przyczyny" - zapewnia Binotto.

wha/ co/

Dowiedz się więcej na temat: Mattia Binotto | Ferrari | Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje