Reklama

Reklama

Formuła 1. Williams zakończył współpracę ze sponsorem tytularnym

Były zespół Roberta Kubicy, Williams, potwierdził rozstanie ze swoim głównym sponsorem, firmą ROKiT. To ważny ruch, bowiem nazwa sponsora znajdowała się nawet w pełnym brzmieniu nazwy zespołu - ROKiT Williams Racing.

"Williams potwierdza, że umowa sponsorska z ROKiT została zerwana ze skutkiem natychmiastowym" - poinformował na Twitterze były zespół Roberta Kubicy.

Szczegóły tej decyzji nie są na razie znane, a decyzja wywołała spore zdziwienie wśród fanów brytyjskiej stajni.

Firma ROKiT była sponsorem tytularnym teamu od lutego 2019 roku. To firma zajmująca się nowymi technologiami, produkcją smartfonów oraz urządzeń pozwalających oglądać obrazy 3D bez specjalnych okularów.

Przypomnijmy, że jeszcze w zeszłym sezonie kierowcą Williamsa był Robert Kubicy, który zdobył w tamtym sezonie jedyny punkt dla zespołu. Jego partnerem z drużyny był George Russell. W obecnym Kubicę miał zastąpić Nicholas Latifi.

Reklama

Wiele wskazuje na to, że legendarny zespół szykuje się do sprzedaży. Williams jest mocno dotknięty kryzysem, a sytuacja zespołu już wcześniej nie należała do najłatwiejszych. Zmiana właścicielska może okazać się jedyną szansą na przetrwanie.

Na razie Williams usunął już ROKiT ze swojej nazwy, a także wszystkich grafik na stornie internetowej oraz mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że obecny sezon Formuły 1 nie zdołał się rozpocząć z powodu pandemii koronawirusa. Szefostwo serii wyścigowej ma nadzieję, że część wyścigów uda się rozegrać jesienią.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje