Reklama

Reklama

Formuła 1. Williams przekonany, że sprawność Kubicy pozwoli mu na starty w F1

Dyrektor techniczny zespołu Williams, Paddy Lowe, stwierdził, że testy Roberta Kubicy w Abu Zabi dobitnie pokazały, że Polak jest wystarczająco sprawny, by rywalizować w Formule 1. Wszyscy w zespole są zgodni co do tego, że kontuzje odniesione przez Kubicę w 2011 roku nie przeszkodzą mu w wyścigach elitarnego cyklu.

Lowe zapytany, czy Kubicę stać na przejechanie pełnego weekendu Grand Prix, odpowiedział: - Tak, to już nie jest dla nas żaden temat.

We wtorek Polak zaliczył na torze Yas Marina kolejny gładki dzień testowy. Dyrektor techniczny Williamsa nie chciał jednak powiedzieć, czy przesądził on o podjęciu decyzji, co do ewentualnej współpracy z polskim kierowcą.

- Robert wykonał świetną pracę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby przejechanych okrążeń i całego dnia. Wiemy, że on też był usatysfakcjonowany. To kierowca z niesamowitym doświadczeniem i ogromną wiedzą. Od niego bije pewność siebie i w strefie technicznej wszyscy są z niego zadowoleni - ocenił Lowe.

Reklama

Dyrektor Williamsa jest także pod wrażeniem determinacji towarzyszącej Polakowi w walce o powrót do F1.

- Wszyscy podziwialiśmy Roberta, gdy startował w F1. To, że po tak poważnym wypadku wciąż myślał o powrocie, świadczy o jego niesamowitym charakterze. Teraz koncentrujemy się na testach. Dopiero po nich podejmiemy decyzję, co do przyszłości. Na razie pracujemy - podkreślił Lowe.

Kolejne testy z udziałem Polaka już dzisiaj.

Rywalami Kubicy do miejsca w bolidzie Williamsa są Siegiej Sirotkin (kierowca testowy Renault), Danił Kwiat (były kierowca Toro Rosso) i Paul di Resta (rezerwowy kierowca Williamsa).

BR

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Formuła 1 | williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje