Reklama

Reklama

Formuła 1. Williams ostatni pierwszego dnia testów w Barcelonie

Kierowca testowy zespołu Williams Kanadyjczyk Nicholas Latifi uzyskał najgorszy czas podczas wtorkowych testów Formuły 1 w Barcelonie. Wśród 13 zawodników zabrakło Roberta Kubicy i Brytyjczyka George'a Russella, podstawowych kierowców Williamsa.

Latifi, który jeździł na drugiej co do twardości mieszance (C2) pokonał najwięcej okrążeń (133) i z czasem 1.20,670 został sklasyfikowany na 13., ostatnim miejscu. Najszybszy był Fin Valtteri Bottas z Mercedesa (1.15,511).

Latifi po południu poprawił czas w porównaniu do porannej sesji, ale i tak stracił do Bottasa, który startował na najbardziej miękkich oponach (C5) ponad pięć sekund.

Drugi czas po Finie miał Monakijczyk Charles Leclerc z Ferrari, który uzyskał 1.16,933. Kierowca stajni z Maranello jechał na takiej samej mieszance jak Latifi, czyli C2.

Reklama

Trzeci wynik dnia osiągnął Daniił Kwiat. Rosjanin z Torro Rossa na miękkich oponach (C4) miał 1.17.679.

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

Wtorek nie był udany dla Calluma Ilotta, członka akademii Ferrari, który miał wypadek w debiucie w Alfa Romeo. Anglik wpadł w poślizg, przejechał przez żwir i mocno rozbił samochód. Incydent spowodował znaczne uszkodzenia auta po lewej stronie i zakończył jazdę kierowcy F2 przedwcześnie.

W środę zaplanowano drugi dzień testów. Najbliższa eliminacja Grand Prix odbędzie się 26 maja w Monte Carlo.

Reklama

Reklama

Reklama