Reklama

Reklama

Formuła 1. Większość pracowników Haasa z siedziby w Wielkiej Brytanii na urlopach

Większość pracowników amerykańskiego zespołu Formuły 1 Haas z siedziby w brytyjskim mieście Banbury została skierowana na urlop. Takie rozwiązanie w związku z pandemią koronawirusa zastosowano już w sumie w połowie teamów w stawce.

Wcześniej na taki sam ruch zdecydowały się: McLaren, Williams, Racing Point oraz Renault.

Siedem z 10 ekip startujących w F1 ma siedziby w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy rząd zaproponował program pomocy, który pokrywa 80 procent zarobków wypłacanych przed pandemią do 2,5, tysiąca funtów miesięcznie. O redukcji pensji poinformowały na razie tylko Mercedes i Red Bull.

Oficjalna strona F1 podała, że kierowcy Haasa - Duńczyk Kevin Magnussen i Francuz Romain Grosjean - także mieli już się zgodzić na obniżkę wynagrodzenia.

Reklama

W tegorocznym sezonie nie udało się rozegrać ani jednej rundy mistrzostw świata F1. Ostatnio z powodu koronawirusa odwołano zaplanowany na 14 czerwca wyścig o Grand Prix Kanady w Montrealu. To była dziewiąta z 22 rund, która została czasowo anulowana.

Wcześniej taki sam los spotkał imprezy w Australii, Bahrajnie, Wietnamie, Chinach, Holandii, Hiszpanii, Monako i Azerbejdżanie. Kolejne w kalendarzu są GP Francji (28 czerwca) i Austrii (5 lipca), ale ich organizacja także stoi pod znakiem zapytania.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy