Reklama

Reklama

Formuła 1 w TVP? Trwają rozmowy z właścicielami praw

Portal branżowy Wirtualnemedia.pl informuje, że Telewizja Polska prowadzi rozmowy z Eleven Sports ws. pozyskania praw do transmisji wyścigów Formuły 1 w sezonie 2019. W marcu w walce o mistrzostwo świata znów zobaczymy Roberta Kubicę, który trafił do zespołu Williamsa m.in. dzięki finansowemu wsparciu koncernu PKN Orlen. Być może ogromne zainteresowanie kibiców powrotem Polaka ułatwi TVP negocjacje i F1 znów będzie pokazywana w telewizji publicznej.

- W interesie wszystkich jest to, żeby sponsoring Orlenu miał przełożenie na otwartą antenę TVP. Jesteśmy w kontakcie z Polsatem - powiedział portalowi Witrualnemedia.pl prezes TVP, Jacek Kurski.

W Polsce prawa do pokazywania F1 posiada stacja Eleven Sports, która jest wyłącznym nadawcą na terenie kraju. Nie tak dawno grupa została przejęta przez Cyfrowy Polsat, który dysponuje teraz wszystkimi prawami sportowymi Eleven Sports. Także tymi do Formuły 1. Cyfrowy Polsat - zdaniem Wirtualnych Mediów, już prowadzi rozmowy z TVP i być może wkrótce zostanie ogłoszone porozumienie. 

Reklama

Wyścigi Formuły 1 miałyby być transmitowane na antenie TVP Sport, a w razie sukcesów Roberta Kubicy także w TVP1 lub TVP2. Na te się jednak nie zanosi, bo jego Williams Racing na razie nie wie, w którym miejscu w stawce się znajdzie. W poprzednim sezonie był najgorszą ekipą w F1, w tym na razie nie jest w stanie ruszyć do testów i media wieszczą problemy jeszcze przed początkiem rywalizacji. 

Jacek Kurski jest gorącym zwolennikiem powrotu Roberta Kubicy na anteny TVP. Niezależnie od wyników sportowych. Zwłaszcza, że państwowy Orlen wpompował około 100 milionów złotych w sponsoring ekipy Williamsa i zależy mu na szerokiej reklamie swojego udziału w Formule 1. Obie strony - TVP i Cyfrowy Polsat - ponoć już prowadzą rozmowy ws. praw i sublicencji dla TVP.  

- Jest wola, ale trzeba dograć pewne szczegóły techniczne - podkreśla prezes Telewizji Polskiej. 

Pierwszy w roku 2019 wyścig Formuły 1 odbędzie się w Melbourne (Australia) w dniach 15-17 marca. 

Za: Wirtualnemedia.pl

Kris

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje