Reklama

Reklama

Formuła 1. Verstappen w szoku, że zajął 2. miejsce w kwalifikacjach

Kierowca Red Bulla Max Vesrtappen sam nie mógł uwierzyć w to, że w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Meksyku zajął drugie miejsce.

- Jestem bardzo rozczarowany, bo pracowaliśmy z zespołem bardzo ciężko, by wszystko zoptymalizować, a później doświadczasz problemów z silnikiem, jakie miałem podczas drugiej sesji treningowej. Gdy tylko hamowałem, blokowało tył, więc redukowałem bieg i choć dodawałem gazu, tył pozostawał zablokowany - kręcił głową Max. 

- W ten sposób musiałem zwinąć sprzęt. To nie jest normalne, gdy chcesz osiągnąć dobry wynik w kwalifikacjach, starasz się pojechać agresywniej na ostatnim okrążeniu. Dlatego jestem nadal zaskoczony tym, bo czułem, że wypadłem słabo, w porównaniu do trzeciego i pierwszego treningu. Może po prostu silnik musi się dobrze przespać - zakończył Holender.

Reklama

Kwalifikacje do GP Meksyku wygrał kolega klubowy Verstappena - Daniel Ricciardo, trzeci był Lewis Hamilton.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy