Reklama

Reklama

Formuła 1. Valtteri Bottas inwestuje w klub hokejowy z Lahti

Fiński kierowca zespołu Mercedesa w Formule 1 Valtteri Bottas zainwestował w klub hokejowy Pelicans z Lahti, kupując 10 procent jego akcji.

Bottas określił swoją inwestycję jako patriotyczną, ponieważ pochodzi z miejscowości Nastola, która od 2016 roku jest dzielnicą Lahti. Jest to jego kolejna inwestycja w tym mieście. Ostatnią była palarnia kawy.

31-letni kierowca, mieszkający ze względów podatkowych w Monako, kupił 51 tysięcy akcji z emisji A i B. Jest trzecim co do wielkości inwestorem klubu i nie wyklucza powiększenia portfela akcji w najbliższym czasie.

"Hokej to jedna z moich ulubionych dyscyplin, a Pelikany były zawsze moją ulubioną drużyną, tak że teraz jako współwłaściciel postaram się o ich rozwój i sukcesy" - powiedział Bottas, który uprawiał hokej do 15. roku życia.

Reklama

Prezes Pelicans Tommi Kurkaa przyznał na antenie kanału telewizji YLE, że wszyscy w klubie są zachwyceni inwestycją Bottasa.

"To jeden z największych sportowców naszego regionu i jeden z najbardziej znanych Finów na świecie. Biorąc pod uwagę sieć kontaktów Valtteriego i jego medialną pozycję, jego wejście w strukturę finansową klubu jest wielkim uderzeniem" - powiedział.

Zbigniew Kuczyński

kucz/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje