Reklama

Reklama

Formuła 1. Szefowa Williamsa: Nie szukamy następcy Kubicy

Claire Williams, szefowa zespołu Formuły 1, którego kierowcą jest Robert Kubica, ponownie zapewniła, że słabo spisujący się w ostatnich sezonach team nie szuka następcy Polaka na drugą połowę tegorocznych zmagań. - Nasze relacje są tak silne jak zawsze - podkreśliła.

Williams jako jedyny nie zdobył w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu, a Kubica i Brytyjczyk George Russell zwykle zajmują ostatnie lokaty w kwalifikacjach i wyścigach. W piątkowej, pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Wielkiej Brytanii Polak miał o prawie pięć sekund gorszy czas okrążenia od najszybszego Francuza Pierre'a Gasly'ego (Red Bull).

Reklama

- Robert robi to, co do niego należy. Z tego co wiem, nie ma tu mowy o żadnej frustracji, w każdym razie nie po naszej stronie. On pewnie w jakimś stopniu ją odczuwa, bo nie ma takiego samochodu, jaki chciałby mieć. Nikt jednak nie myśli o zastąpieniu Roberta w tym sezonie. Absolutnie nie - powiedziała Williams.

Dodała, że zespół zrobi wszystko, aby utrzymać w składzie także Russella. - Nie prowadziliśmy żadnych rozmów o odejściu George'a, bo jest on związany z nami długotrwałym kontraktem. Osobiście uważam, że jest kandydatem na mistrza świata w przyszłości, więc dlaczego mielibyśmy go stracić? To ważna część przyszłości Williamsa - podkreśliła.

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

Niedzielny wyścig na torze Silverstone będzie 10. z 21 rund tegorocznych mistrzostw świata.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | F1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje