Reklama

Reklama

Formuła 1. Szef zespołu Williamsa zakażony koronawirusem

Simon Roberts, szef rywalizującego w Formule 1 zespołu Williamsa, jest zakażony koronawirusem - poinformowała w środę brytyjska ekipa. Ma łagodne symptomy i podczas zbliżającego się Grand Prix Turcji swoją pracę będzie wykonywał zdalnie.

Robertsa czeka teraz 10-dniowa kwarantanna.

Grand Prix Turcji zaplanowano na niedzielę. Bez swojego szefa będzie sobie musiała też radzić tam ekipa Ferrari. Mattia Binotto pozostanie we Włoszech, ale w jego przypadku jest to konieczność pracy w kwaterze głównej. Obecny sezon jest bowiem wyjątkowo słaby w wykonaniu tej ekipy.

Zespół z Maranello wciąż nie odniósł zwycięstwa w obecnym cyklu, a odbyło się już 13 z 17 wyścigów. Po raz ostatni sezon bez choć jednej wygranej przydarzył się tej ekipie w 1980 roku.

Bisko obrony tytułu jest Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który w klasyfikacji generalnej wyprzedza kolegę z zespołu Fina Valtteriego Bottasa aż o 85 punktów.

Reklama

wkp/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama