Reklama

Reklama

Formuła 1. Szef Ferrari pogodzony z porażką w obecnym sezonie

Ferrari obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia, tym większa była więc motywacja jego zespołu Formuły 1, by uczcić święto zwycięstwem w klasyfikacji generalnej. Niewiele jednak na to wskazuje i potwierdza to szef zespołu Mattia Binotto.

Scuderia nie odniosła ani jednego zwycięstwa, choć za nami już sześć wyścigów. W klasyfikacji kierowców dwa pierwsze miejsca zajmują kierowcy Mercedesa - prowadzi Lewis Hamilton przed Valtterim Bottasem, a trzeci w stawce kierowca Ferrari - Sebastian Vettel traci do lidera już 55 punktów. Z kolei w klasyfikacji konstruktorów Mercedes wyprzedza swojego wielkiego rywala aż o 118 punktów.

Ferrari nie może podjąć równorzędnej walki z najlepszą ekipą w stawce, choć dysponuje szybkim samochodem. Obserwatorzy są zdania, że ekipa popełnia błędy, które napędzają rywali. Główny problem tkwi w złej współpracy bolidu z oponami. Zespół próbował znaleźć sposób na rozwiązanie problemu intensyfikując prace w symulatorze i podczas zbliżającego się Grand Prix Kanady (9 czerwca) zobaczymy, z jakimi efektami.

Reklama

Dyrektor zespołu Mattia Binotto przyznał jednak, że sytuacja nie wygląda dobrze. - Wiemy, że obecnie nie jesteśmy wystarczająco konkurencyjni - stwierdził.

- W najbliższej przyszłości nie będziemy mieli żadnych możliwości wprowadzenia zmian w bolidach, które miałyby decydujący wpływ na nasze problemy, które mieliśmy od początku sezonu - dodał.

Jego słowa brzmią tak, jakby pogodził się już z myślą, że w obecnym sezonie jego ekipa nie będzie w stanie zagrozić Mercedesowi.

Kolejny wyścig już w niedzielę w Montrealu. Hamilton wygrywał tam sześciokrotnie, ale przed rokiem najlepszy w Kanadzie był Vettel.

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

MZ

Formuła 1 - klasyfikacja generalna

1.Lewis Hamilton(W. Brytania/Mercedes)202,5 pkt
2.Max Verstappen(Holandia/Red Bull)199,5
3.Lando Norris(W. Brytania/McLaren)113
4.Valtteri Bottas(Finlandia/Mercedes)108
5.Sergio Perez(Meksyk/Red Bull)104
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne