Reklama

Reklama

Formuła 1. Szef ekipy Mercedesa Wolff kupił udziały w Aston Martinie

Szef teamu Mercedes GP Toto Wolff kupił 0,95 procent udziałów w Aston Martinie, który w przyszłym roku powraca do rywalizacji w Formule 1 i będzie jednym z... rywali niemieckiej ekipy, w której rola Austriaka ma się nie zmienić.

Ostatnio media często informowały o zainteresowaniu Wolffa brytyjską marką. Sporo mówiło się o rzekomej współpracy z Lawrence'em Strollem. To bowiem właśnie on zainwestował ostatnio duże pieniądze w Aston Martina i postanowił przemianować swój obecny zespołu Racing Point na Aston Martin F1 Team.

Nie jest tajemnicą, że Wolff i Stroll to prywatnie przyjaciele. Mówiono nawet, że Austriak ma zostać dyrektorem generalnym nowego teamu, ale on sam temu cały czas zaprzecza.

48-letni Wolff jest od 2013 roku dyrektorem sportowym Mercedes GP - i jak zapewnia koncern - tak zostanie, choć jego kontrakt wygasa z końcem tego roku. W ostatnich sześciu latach to właśnie niemiecki zespół zdobył mistrzostwo świata Formuły 1 zarówno wśród kierowców, jak i konstruktorów.

Reklama

"Cały czas rozmawiamy i mamy wspólne plany na przyszłość. Teraz jednak skupiamy się na ważniejszych sprawach, bo w dobie koronawirusa mamy przed sobą inne wyzwania" - powiedział Austriak niedawno w jednym z wywiadów.

W tym sezonie nie odbył się jeszcze żaden wyścig Formuły 1. Pierwszym ma być Grand Prix Austrii na początku lipca, ale bez udziału publiczności.

mar/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama