Reklama

Reklama

Formuła 1. Soczi zaproponowało zorganizowanie dwóch wyścigów

​Organizatorzy Grand Prix Rosji zaproponowali władzom Formuły 1 rozegranie dwóch wyścigów w Soczi. Wstępny kalendarz europejskiej części sezonu został przedstawiony we wtorek i obejmuje on osiem imprez w sześciu krajach.

Z powodu pandemii koronawirusa sezon Formuły 1 nawet się nie rozpoczął, mimo że wszystkie zespoły były już w marcu w Melbourne, to na ostatnią chwilę odwołano pierwszy wyścig po tym, jak u członków McLarena stwierdzono zakażenie. Długo nie było wiadomo, czy kierowcy w ogóle wsiądą w tym roku do swoich bolidów, a władze F1 podejmowały raczej decyzje o cięciu kosztów, aniżeli o rozpoczęciu rywalizacji.

Reklama

Po dwa wyścigi mają się odbyć w Austrii i Wielkiej Brytanii. Teraz Rosjanie zaproponowali, że są również w stanie zorganizować dwa Grand Prix. Pierwotnie zawody w Soczi miały się odbyć 27 września. Oficjalnie jeszcze nie zostały odwołane, ale na razie potwierdzono kalendarz tylko do 6 września.

Soczi ma tę przewagę, że tor znajduje się bardzo blisko lotniska, a niedawna wioska olimpijska mogłaby pomieścić wszystkie ekipy. Stamtąd pieszo można dojść na tor. To oznacza, że izolacja zespołów nie byłaby dużym wyzwaniem.

Jeszcze kilka tygodni temu plan zakładał, by we wrześniu przenieść się do Azji, a następnie do Ameryk i zakończyć rywalizację w połowie grudnia na Bliskim Wschodzie. Teraz wydaje się to być mało realne, biorąc pod uwagę też słowa szefa sportowego F1 Rossa Brawna: "W teorii osiem wyścigów, jakie mamy zaplanowane w Europie, mogą wyłonić mistrza świata".

To oznacza, że władze przygotowują się właśnie na taki wariant, gdyby rozegranie kolejnych Grand Prix na innych kontynentach okazało się niemożliwe ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje