Reklama

Reklama

Formuła 1. Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari

Negocjacje zakończyły się fiaskiem. Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel odejdzie z Ferrari pod koniec roku. Team z Maranello ogłosił oficjalnie pożegnanie z niemieckim kierowcą.

Kontrakt z Vettela z Ferrari wygasa pod koniec tego roku i nie zostanie przedłużony.

"Jest to decyzja podjęta wspólnie przez nas i Sebastiana. Obie strony uważają to za najlepsze rozwiązanie. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę wartość Sebastiana jako kierowcy i człowieka. Nie było konkretnego powodu, który doprowadziłby do podjęcia takiej decyzji, oprócz przekonania, że nadszedł czas, aby każda ze stron poszła własną drogą" - skomentował szef Ferrari Mattia Binotto na oficjalnej stronie zespołu.

"W imieniu wszystkich w Ferrari chcę podziękować Sebastianowi za jego wielki profesjonalizm, które wykazywał przez te pięć lat. Spędziliśmy wiele wspaniałych chwil. Nie udało nam się zdobyć mistrzowskiego tytułu, ale wierzymy, że stać nas na wiele w niezwykłym sezonie 2020" - dodał.

Reklama

"Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w tym sporcie, ważne jest, żeby wszystkie strony działały w idealnej harmonii. Zespół i ja zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma już chęci dalszej współpracy po zakończeniu tego sezonu. Sprawy finansowe nie odegrały żadnej roli w tej decyzji" - podkreślił Vettel.

"To, co działo się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, skłoniło wielu z nas do zastanowienia się, jakie są nasze prawdziwe priorytety w życiu. Trzeba użyć wyobraźni i przyjąć nowe podejście do zmieniającej się sytuacji. Sam poświęcę czas na zastanowienie się nad tym, co naprawdę ważne, jeśli chodzi o moją przyszłość" - zaznaczył Niemiec.

"Ferrari zajmuje specjalne miejsce w Formule 1 i mam nadzieję, że odniesie sukces, na jaki zasługuje. Na koniec chcę podziękować całej rodzinie Ferrari, a przede wszystkim kibicom na całym świecie, za wsparcie, które mi udzielali przez te wszystkie lata" - zakończył Vettel.

Ten krok stawia pod znakiem zapytania przyszłość Vettela w Formule 1. Według BBC, jedną z niewielu opcji dla Niemca jest McLaren, który obecnie przechodzi proces restrukturyzacji. Jeśli nie zespół z Woking, to sytuacja 32-letniego kierowcy jest ponura.

Lewis Hamilton, którego kontrakt wygasa pod koniec roku, wielokrotnie sygnalizował zamiar pozostania w Mercedesie. Vettel wszystkie swoje tytuły mistrzowskie zdobywał w Red Bullu. Ta ekipa stawia jednak na utalentowanego Maksa Verstappena. Zresztą sam Vettel raczej nie jest zainteresowany współpracą z Holendrem.

Dowiedz się więcej na temat: sebastian vettel | Ferrari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje