Formuła 1. Ross Brawn: Yuki Tsunoda to najlepszy debiutant od lat

Ross Brawn, dyrektor zarządzający do spraw sportów motorowych Formuły 1, przyznał, że Yuki Tsunoda, który podczas Grand Prix Bahrajnu zdobył dwa punkty, to najlepszy debiutant w tej serii od lat.

Brawn powiedział, że jest pod wrażeniem występu 20-letniego Japończyka z AlphaTauri w wyścigu inaugurującym sezon, gdzie zajął dziewiąte miejsce.

"To jest najlepszy debiutant w Formule 1 od lat, który zadziwiał w każdej serii wyścigowej, w jakiej startował. Jego awans w Red Bullu wygląda na genialne posunięcie" - napisał Brawn w materiale na oficjalnej stronie Formuły 1.

Trzech debiutantów

W tym sezonie w Formule 1 mamy trzech debiutantów. Oprócz Tsunody są nimi kierowcy Haasa - Mick Schumacher, syn Michaela siedmiokrotnego mistrza świata, oraz Rosjanin Nikita Mazepin.

Schumacher zakończył Grand Prix Bahrajnu na 16. miejscu, natomiast Mazepin zakończył udział już na trzecim zakręcie, co było najkrótszym debiutem od 2002 roku.

Wyścig na torze Sakhir wygrał broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który o niespełna sekundę wyprzedził Holendra Maksa Vertappena z Red Bulla.