Reklama

Reklama

Formuła 1. Rosjanin Daniił Kwiat w Ferrari

Kierowca Formuły 1 Rosjanin Daniił Kwiat, który w sezonie 2017 był zawodnikiem teamu Toro Rosso, związał się z ekipą Ferrari w której w 2018 roku ma być kierowcą rozwojowym.

Kwiat po słabych rezultatach, jakie uzyskiwał od początku ubiegłorocznego sezonu, został pod koniec września wycofany ze startów. Zastąpił go Francuz Pierre Gasly debiutując w Grand Prix Malezji.

"Ta zmiana pozwoli nam uzyskać lepszy obraz sytuacji w kontekście naszego składu na sezon 2018" - tłumaczył decyzję szef zespołu Toro Rosso Franz Tost. Po 14 z 20 wyścigów Kwiat z dorobkiem czterech punktów zajmował w klasyfikacji generalnej 19. miejsce.
  Później Rosjanin był jednym z kandydatów do ekipy Williams, gdzie o fotel kierowcy starał się także Robert Kubica. Rosjanin miejsca nie wywalczył, podobnie jak najprawdopodobniej Kubica. Partnerem Kanadyjczyka Lance'a Strolla zostanie zapewne Rosjanin Siergiej Sirotkin.

Reklama

W tej sytuacji Kwiat podpisał kontrakt z Ferrari. Jego zadaniem będą prawdopodobnie testy na symulatorze. Na razie jednak nie ujawniono, jaki będzie pełny zakres jego obowiązków w zespole z Maranello.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje