Reklama

Reklama

Formuła 1. Robert Kubica: Wypadek? To nadal bardzo trudny temat dla mnie

- Dotykasz teraz bardzo delikatnego punktu, być może nie tak delikatnego jak wcześniej, ale nadal to trudny temat dla mnie. W ostatnich latach bardzo dużo pracowałem fizycznie, jak i psychicznie. Zaakceptowałem moje ciało takie, jakim jest i nie myślę już o moich ograniczeniach - powiedział Robert Kubica. Polski kierowca udzielił szczerego wywiadu przed startem serii DTM. Jak sam przyznaje, jest to dla niego niemal jak start od zera.

Już w najbliższy weekend Robert Kubica rozpocznie swoją przygodę z serią DTM. Dla polskiego kierowcy będzie to debiut w kolejnej serii wyścigów. Wcześniej Kubica próbował swoich sił w Formule 1 czy WRC. 

- Motosport to moja pasja i styl życia. Ścigam się od ponad 20 lat. Najpierw było to hobby, a teraz stało się prawdziwą pracą. To najlepsza rzecz w życiu, choć oczywiście były wzloty i upadki, jak w każdym sporcie - powiedział Kubica w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Kicker.de". 

- Wysoko cenię DTM. Oczywiście liczba samochodów występujących w serii regularnie spada, jednak nadal pozostaje tu bardzo dużo jakości. Po dwóch nieudanych latach w F1, moim celem jest powrót do prawdziwego ścigania - dodał. 

Polski kierowca został również zapytany o testy przed startem DTM. 

- One były bardzo ważną częścią moich przygotowań do startów. Chodzi o poprawianie wyników i poznanie specyfikacji samochodu. Wciąż jesteśmy młodym teamem i dla nas to początek nauki. To jest cena jaką muszą zapłacić debiutanci, inni mają wiedzę, ja ją dopiero zdobędę - stwierdził Polak. 

Szczere słowa Kubicy! "Musiałem zaczynać od zera"

Dowiedz się więcej na temat: DTM | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje