Reklama

Reklama

Formuła 1. Robert Kubica: Pierwsze wrażenia są pozytywne

Robert Kubica zajął ósme miejsce podczas porannych testów w Barcelonie (a 13. łącznie z testami popołudniowymi), ale może być zadowolony przede wszystkim z innego powodu - to właśnie on w porannej sesji rozwinął na torze największą prędkość. - Przed nami sporo rzeczy do przetestowania - powiedział polski kierowca.

Kubica, choć jest rezerwowym kierowcą Alfa Romeo, jako pierwszy przetestował nowy bolid swojego teamu. Polak wziął udział w porannej sesji, którą zakończył z ósmym czasem. Przejechał łącznie 57 okrążeń, uzyskując wynik 1,18,386.

W drugiej turze testów jego miejsce zajął Antonio Giovinazzi. Wyścigowy kierowca AR spisał się jednak wyraźnie słabiej od Kubicy, uzyskując czas gorszy aż o 1,6 s.

Najlepsi w stawce okazali się kierowcy Mercedesa - Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Jednak nie tylko oni potrafili rozwijać niebotyczną prędkość na torze. Według informacji portalu powrotroberta.pl najszybszy podczas porannych treningów był właśnie Kubica. W pewnym momencie krakowianin osiągnął prędkość aż 317 km/h.

Reklama

- Jesteśmy w trakcie pierwszego dnia, a ja już po pierwszych jazdach, pierwszych kilometrach nowego bolidu. Jak większość pewnie kibiców wie, jest to szczególny dzień. Jako pierwszy miałem okazję wyjechać nowym bolidem tutaj w Barcelonie - mówił do fanów Kubica na nagraniu opublikowanym przez Orlen Team na Twitterze.

- Pierwsze wrażenia są pozytywne. Oczywiście dużo rzeczy będzie do sprawdzenia, dużo rzeczy do przetestowania jeszcze w trakcie tego tygodnia i następnego - powiedział kierowca Alfa Romeo.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy