Reklama

Reklama

Formuła 1. Robert Kubica będzie testował Williamsa w Abu Zabi

Jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy piszących o Robercie Kubicy, Włoch Roberto Chinchero, jest przekonany, że polski kierowca będzie testował bolid Williamsa na torze w Abu Zabi po zakończeniu obecnego sezonu. Ma to być ostatni krok przed ogłoszeniem, że Kubica podpisze kontrakt z brytyjskim zespołem.

W zalewie plotek o powrocie Kubicy do F1 trzeba wyławiać te najbardziej prawdopodobne. Tak należy traktować doniesienie Chinchero, który przyjaźni się z Robertem i do tej pory serwował sprawdzone informacje.

Włoch pisze na łamach włoskiego Motorsportu, że Kubica przetestuje tegoroczny bolid Williamsa 28 listopada. Dzień później za kierownicą zmieni go jeden z młodych kierowców, którego nazwisko nie jest jeszcze ujawnione.

"Będzie to preludium przed powrotem Kubicy w pełnym wymiarze do Formuły 1 w sezonie 2018" - informuje Chinchero.

Reklama

Chociaż w Formule 1 polityka, pieniądze i zakulisowe rozgrywki potrafią momentalnie odmienić sytuację, to obecnie sprawy układają się po myśli polskich kibiców. W doniesieniach mediów z całego świata, Kubica jest zdecydowanym faworytem do miejsca w zespole obok Lance'a Strolla.

Niektórzy podają, że test na Yas Marina Circuit ma rozwiać ostatnie wątpliwości dotyczące fizycznych możliwości Polaka. Inni - jak brazylijskie Globo - są przekonani, że Kubica już podpisał kontrakt ze stajnią z Grove. Jedno jest pewne - rozwiązanie tej kwestii jest już naprawdę blisko.

JK

Reklama

Reklama

Reklama