Reklama

Reklama

Formuła 1. Ricciardo o Kubicy: Pokolenie nowych fanów nie docenia, jak dobry jest

Daniel Ricciardo w bardzo pochlebnych słowach wyraził się na temat Roberta Kubicy. Jego zdaniem wielu kibiców nie docenia klasy polskiego kierowcy.

Ricciardo wykorzystuje nudę na większą integrację z fanami Formuły 1. W swoim ostatnim wpisie odpowiedział na pytanie o pięciu najbardziej niedocenianych kierowców, z którymi się ścigał. I choć Kubicy zabrakło w wymienionej piątce, to zawodnik Renault przyznał Polakowi specjalne wyróżnienie.

- Ścigałem się z nim tylko przez rok i nie był już tym "starym" Kubicą, zamykając stawkę w Williamsie. Pokolenie nowych fanów chyba nie docenia, jak dobrym jest kierowcą - napisał na temat Kubicy Ricciardo.

- Kiedy trafiłem do Formuły 1 Mark Webber i Fernando Alonso opowiadali mi, jak dobry jest Kubica. Gdy taki gość, którego widzisz w lusterku i myślisz: "O cholera, Kubica jest za mną" - stwierdził obecny kierowca Renault.

Reklama

Ricciardo na swojej honorowej liście umieścił także Paula di Restę, byłego kierowcę Force India. Natomiast miejsce w piątce przypadło następującym nazwiskom: Marcus Ericsson, Jules Bianchi, Vitantonio Liuzzi, Roberto Mehri i Jenson Button.

To pierwszy ze swoich "wpisów do pamiętnika", które zamierza opublikować Ricciardo. "Niektóre będą dotyczyły wyścigów, inne życia Formuły 1, trochę muzyki i innych sportów" - zapowiedział.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama