Reklama

Reklama

Formuła 1. Renault złożyło protest po GP Styrii

Team Formuły 1 Renault zdecydował się złożyć oficjalny protest po Grand Prix Styrii. Francuska ekipa miała zastrzeżenia do drużyny Racing Point i zarzuca im skopiowanie bolidu Mercedesa z 2019 roku.

Protest tyczy się używania przez Racing Point bolidu, który do złudzenia przypomina konstrukcję stworzoną przez Mercedesa w 2019 roku. Kopiowanie konstrukcji jest niezgodne z przepisami Formuły 1. 

Właśnie przez to pojazdy Racing Point nazywa się "różowymi Mercedesami". Nazwa wzięła się od barw teamu z Silverstone. 

Dokładniej chodzi o używanie komponentów, które nie są wpisane na specjalną listę: - Pierwszy raz odkąd jestem w F1, ktoś szczerze przyznaje się do kopiowania. To tak jakbyś skopiował dzieło sztuki był dumny ze swojej pracy - stwierdził niedawno Cyril Abiteboul w rozmowie z "Canal+".

Reklama

Renault oficjalnie potwierdziło, że złożyło protest. Team dodaje jednak, że nie będzie komentował swojej decyzji, dopóki sędziowie nie wydadzą werdyktu. 

Zobacz więcej doniesień o Formule 1

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. 

Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL