Reklama

Reklama

Formuła 1. Renault połączy siły? A może zmieni nazwę?

W świecie Formuły 1 krążą plotki o zmianie nazwy przez zespół Renault. Być może w 2021 roku marka połączy siły z Alpine lub całkowicie zmieni swoją nazwę. "Musimy znaleźć nasze korzenie" – powiedział dyrektor generalny Renault.

Od czwartku krążą plotki o tym, że zespół Renault od nowego roku może zmienić swoją nazwę. Grupa ogłosiła utworzenie nowej struktury organizacyjnej z czterema jednostkami biznesowymi. To marki: Renualt, Alpine, Dacia i Nouvelles Mobilites.  

Cyril Abiteboul, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Renault Sport F1 ma być odpowiedzialny za tworzenie i organizację jednostki Alpine.

Marka Alpine jest obecna w wyścigach w kategorii LMP2. Nieoficjalnie mówi się, że Grupa Renault ma zamiar dążyć do dostosowania Alpine do Renualt Sport, która jest obecna w Formule 1. Możliwa jest całkowita zmiana nazwy zespołu lub połączenie marek.

Reklama

"Musimy znaleźć nasze korzenie. Jestem przekonany, że dusza Renault tkwi we francuskich korzeniach. Ta marka zawsze była bardziej kreatywna niż inne. Musi grać nowoczesnością i innowacyjnością. Renault może uosabiać nową falę przemysłu motoryzacyjnego" - powiedział Luca de Meo w wywiadzie dla francuskiego tygodnika "Le Point".

Jak nadmienił de Meo, "Alpine ma bardzo specyficzną niszową tożsamość, jest bardzo sportowa, bardzo francuska".

Być może właśnie te słowa są zapowiedzią tego, że w 2021 roku na torze zobaczymy zespół Renualt pod inną nazwą. Ten ruch z pewnością postawiłby na szerszą promocję marki Alpine.

AB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama