Reklama

Reklama

Formuła 1. Renault liczy na podium w klasyfikacji konstruktorów

Renault chce nadal się rozwijać i awansować do pierwszej trójki w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1. We wtorek zespół pokazał nowy schemat barw na swoim bolidzie.

"Chcemy być prawdziwymi pretendentami" - powiedział Jerome Stoll, prezes Renault Sport.

Na dzisiejszej prezentacji, która odbyła się w siedzibie zespołu w Enstone, nie mogło zabraknąć nowego kierowcy Australijczyka Daniela Ricciardo i jeżdżącego w jego barwach już od dwóch lat Niemca Nica Huelkenberga.

Nowy samochód pierwszy raz zostanie pokazany podczas przyszłotygodniowych testów w Barcelonie, a jak przyznają przedstawiciele ekipy wciąż trwają ostatnie prace przed wyjazdem na tor w dniach 18-22 lutego.

Renault w zeszłym sezonie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, czyli najwyżej, odkąd zespół wrócił do Formuły 1 w 2016 roku.

Reklama

"Chcemy walczyć o więcej. Chcemy zmniejszyć dystans do liderów i dążyć do doskonałości silnika" - powiedział Cyril Abiteboul, szef ekipy.

Dużym zaskoczeniem było pozyskanie przez Renault Ricciardo, który wygrał siedem wyścigów w F1, ale nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z Red Bullem. Taki ruch wydaje się potwierdzać, że zespół z Enstone robi postępy.

"Chcę odwdzięczyć się za wiarę, którą zespół we mnie pokłada" - powiedział Ricciardo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama