Reklama

Reklama

Formuła 1. Problemy Lewisa Hamiltona. Mercedes chce wymusić obniżkę kontraktu

Jak informują brytyjskie media, Mercedes chce doprowadzić do obniżki wynagrodzenia u Lewisa Hamiltona. Mistrz świata liczy, że w nowym kontrakcie wpisana zostanie kwota około 60 milionów dolarów za sezon. Niemiecka stajnia nie może sobie jednak na to pozwolić.

35-letni zawodnik od lat cieszy się bardzo mocną pozycją w zespole. Nawet ona jednak nie jest w stanie uchronić go przed drastycznym cięciem wynagrodzenia, które chcą zaordynować szefowie Mercedesa. Związane jest ono naturalnie ze stratami, jakie ponieśli z powodu pandemii koronawirusa.

- Planuję pozostać w zespole w kolejnym sezonie. Mam nadzieję, że tak będzie. Mam także nadzieję, że negocjacje uda się zakończyć przed Bożym Narodzeniem - mówił kierowca, cytowany przez brytyjski "Express".

W teorii zatrzymanie w ekipie Hamiltona powinno być dla władz zdecydowanym priorytetem. Niedawne Grand Prix Sakhiru i świetna jazda zastępującego mistrza George'a Russella pokazały jednak, że w sporcie tym o wiele istotniejszym czynnikiem jest bolid. Jeżeli więc doświadczony kierowca będzie twardo obstawał przy swoim niewykluczone jest, że w składzie dojdzie do zaskakującej roszady.

(TC)

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Reklama

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama