Reklama

Reklama

Formuła 1. Prezentacja bolidu Mercedesa 2 marca, trwa pat wokół Lewisa Hamiltona

Mercedes GP poinformował, ze prezentacja bolidu W12 na sezon 2021 odbędzie się 2 marca. Wciąż nie wiadomo, czy barwy zespołu reprezentować będzie nadal Lewis Hamilton.

W ubiegłych latach Mercedes podczas uroczystej gali prezentował nowy bolid zazwyczaj na torze Silverstone, na uroczystość zapraszano setki gości, kierowcy zespołu Brytyjczyk Lewis Hamilton i ostatnio Fin Valtteri Bottas udzielali wywiadów.

Dzisiaj w ekipie Mercedesa wiadomo tylko, że w przyszłym roku kierowcą zespołu będzie Bottas. Siedmiokrotny mistrz świata Hamilton, którego kontrakt wygasł po sezonie 2020, jeszcze nie podpisał nowego. Dokładnie nie wiadomo co jest powodem zwłoki. Media twierdzą, że chce znacznej podwyżki, na co nie zgadza się koncern Daimler. Inne spekulują, że Brytyjczyk chce nowej umowy na trzy lata, a Daimler oferuje tylko jeden rok.

Reklama

Na razie obie strony zachowują spokój. Szef Mercedesa Toto Wolff przyznał, że negocjacje są na finiszu i na pewno zakończą się przed 12 marca, gdy teamy F1 rozpoczną testy przedsezonowe na torze Sakhir w Bahrajnie.

Pierwszy wyścig sezonu F1 2021 o Grand Prix Bahrajnu zaplanowany jest na 28 marca. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama