Reklama

Reklama

Formuła 1 podnosi się po koronawirusie. Start 5 lipca. Jest cały kalendarz sezonu 2020

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów tegoroczny sezon Formuły 1 rozpocznie się 5 lipca w Austrii, a w Europie zakończy 6 września we Włoszech. Zaplanowano osiem wyścigów w sześciu lokalizacjach. Kierowcy po dwa razy rywalizować będą w Austrii i Wielkiej Brytanii.

We wtorek podano oficjalny komunikat w tej sprawie. Jak poinformowano to plan na pierwszą część sezonu mistrzostw globu. Trudno przewidzieć, czy będzie jego kontynuacja. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej na świecie. Jeszcze kilka tygodni temu plan zakładał, by we wrześniu przenieść się do Azji, a następnie do Ameryk i zakończyć rywalizację w połowie grudnia na Bliskim Wschodzie.

Tak jak wcześniej informowali przedstawiciele promotora i właściciela F1 Liberty Media, sezon opóźniony o kilka miesięcy z powodu pandemii koronawirusa rozpoczną dwa wyścigi o Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu. Rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności, przy zastosowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa.

Po nich zaplanowany jest start na Węgrzech i dwie rundy o Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone w sierpniu.

Dwie pierwsze imprezy, które mają zainaugurować tegoroczny sezon, planowane są przy pustych trybunach w dniach 5 i 12 lipca w Austrii na Red Bull Ringu.

W tym roku kierowcą testowym i rezerwowym w sponsorowanym przez PKN Orlen teamie Alfa Romeo ma być Robert Kubica.

Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje