Reklama

Reklama

Formuła 1. Pietro Fittipaldi: Wspaniale jest podążać ścieżką dziadka

Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego, zapewnił, że jest gotowy do debiutu w tej klasie, który ma nastąpić w niedzielę. Brazylijczyk zastąpi Francuza Romaina Grosjeana, poparzonego w wypadku w pierwszym z dwóch wyścigów w Bahrajnie.

"To nie jest najlepsza sytuacja, ale najważniejsze, że Romain ma się dobrze. Mogło być znacznie gorzej. Dzięki Bogu, że nic mu nie jest" - powiedział Fittipaldi dzień po groźnie wyglądającym wypadku Francuza, który uderzył w barierki bezpieczeństwa z prędkością 220 km/godz. i cudem wydostał się z przeciętego na pół i płonącego bolidu Haasa.

Grosjean uniknął najgorszego, ale cierpi z powodu oparzeń. Jak utrzymuje zespół Haas, kierowca ma opuścić szpital we wtorek.

"Jestem gotowy, dla mnie to niesamowite. Od dzieciństwa każdy kierowca marzy o jeździe w Formule 1. Wspaniale jest podążać ścieżką dziadka Emersona Fittipaldiego, który zdobył tytuł mistrza świata w 1972 i 1974 roku" - skomentował sytuację 24-letni Brazylijczyk, kierowca rezerwowy Haasa, w rozmowie z gazetą "Estado de S. Paulo".

Nie jest wykluczone, że Fittipaldi wystartuje również w finałowej GP sezonu, 13 grudnia w Abu Zabi, jeśli Grosjean nie wykuruje się do tego czasu.

Reklama

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj ponad 20 000 zł!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje