Reklama

Reklama

Formuła 1 - organizatorzy chcą zwiększyć liczbę wyścigów z 21 do nawet 24

Koncern Liberty Media, który zarządza cyklem wyścigowym Formuły 1, chce zwiększyć liczbę wyścigów z 21 do 22 już w następnym roku. Celem organizacji jest dodanie jeszcze kliku startów, tak by w 2021 roku odbywały się 24 eliminacje - poinformował Reuters.

Szefowie poszczególnych zespołów mają różne opinie - jedni są przeciwni takim pomysłom, inni nie, ale uważają że potrzebne są kompleksowe rozwiązania przy większej liczbie wyścigów. Przed rokiem ideę rozszerzenia rywalizacji mocno skrytykowało kilku czołowych zawodników świata.

Reklama

"Zgadzamy się na tę propozycję, ale zwiększenie liczby startów musi wpłynąć na inne zmiany. Na pewno skróci się czas na przeznaczony na testy. Poza tym trzeba będzie przygotować większą liczbę silników dla jednego kierowcy" - ocenił szef Red Bulla Christian Horner, dodając że zamiast trzech silników potrzebne będą na pewno cztery na sezon dla jednego kierowcy.

Zdaniem szefa Ferrari Mattia Binotto większa liczba startów to generacja kosztów: "Patrząc pod względem dochodów 22 wyścigi to oczywiście ich zwiększenie, ale bardziej musimy uważać na koszty". Andreas Seidl zarządzający zespołem McLaren zwrócił uwagę na to, że obecny sezon i tak jest długi - trwa od marca do grudnia, a zwiększenie liczby startów byłoby kolejnym wielkim wyzwaniem dla wszystkich osób z każdego teamu.

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

Inauguracja tegorocznego sezonu F1 nastąpiła 17 marca w Melbourne, gdy kierowcy walczyli o Grand Prix Australii. Zakończy się dopiero 1 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w GP Abu Zabi. W niedzielę odbędzie się wyścig o Grand Prix Węgier, 12. runda mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedza o 41 punktów kolegę z zespołu Fina Valtteriego Bottasa. Jeden punkt zdobył jak do tej pory Robert Kubica (Williams).

olga/ krys/Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje