Reklama

Reklama

​Formuła 1. Odrzucona oferta Bahrajnu dotycząca szczepień

Szefowie Formuły 1 nie przyjęli oferty władz Bahrajnu, które zaproponowały, że w trakcie testów przedsezonowych w dniach 12-14 marca zaszczepią wszystkie osoby związane z cyklem. Pierwszy wyścig sezonu odbędzie się 28 marca także w tym kraju.

W oficjalnym komunikacie F1 napisano, że "Formuła 1 nie planuje zaszczepić się jako grupa podróżująca poza kolejnością wyznaczoną przez program szczepień wprowadzony przez system opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii".

Reklama

"Zdecydowana większość uczestników F1 będzie w Bahrajnie przez trzy tygodnie przed wyścigiem. Daje to - na zasadzie dobrowolności - możliwość zaszczepienia" - napisali organizatorzy Grand Prix Bahrajnu.

Oferta Bahrajnu nie dotyczyła tylko Formuły 1, ale wszystkich głównych wydarzeń na terenie kraju, w trakcie których byłaby możliwość podania dwóch dawek preparatu firmy Pfizer-BioNTech.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W Wielkiej Brytanii, gdzie akcja szczepień przeciwko Covid-19 objęła już około 20 mln osób, które otrzymały pierwszą dawkę, sytuacja nadal jest dramatyczna. Zmarło prawie 123 tysiące osób.

wha/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1 | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje