Reklama

Reklama

Formuła 1. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Michaela Schumachera

- Michael nie mówi. Z bliskimi komunikuje się za pomocą oczu - powiedziała we włoskiej telewizji Elisabetta Gregoraci, była żona Flavio Briatore, działacza Formuły 1. Stan zdrowia wielokrotnego mistrza świata F1 długo był objęty tajemnicą.

Od koszmarnego wypadku Schumachera minęło już blisko siedem lat, ale do niedawna można było jedynie snuć domysły na temat stanu zdrowia siedmiokrotnego mistrza F1. Rodzina skrzętnie unikała kontaktów z mediami, a przyjaciele, którzy zostali dopuszczeni do Schumachera - jak Felipe Massa oraz Jean Todt - mówili bardzo ogólnikowo.

Reklama

Dopiero przed tygodniem nieco więcej światła na sprawę rzucił neurolog Erich Riederer. Jego zdaniem Schumacher jest w stanie wegetatywnym.

- Jest przytomny, nie śpi, ale nie reaguje. Czy wróci do sprawności? Niestety, nie sądzę - ocenił Riederer w rozmowie z "TMC".

Teraz jego informacje potwierdziła Elisabetta Gregoraci, była żona Flavio Briatore, który w przeszłości był szefem dwóch teamów F1. Jej opis jest nawet bardziej dokładny od słów niemieckiego neurologa.

- Michael nie może mówić. Z bliskimi komunikuje się za pomocą oczu. Niewiele osób może go zobaczyć. Dom został zamieniony w szpital - powiedziała Gregoraci na antenie jednej z włoskich telewizji.

Schumacher przez 18 sezonów startował w wyścigach F1, siedmiokrotnie zostając mistrzem świata. W latach 1994-95 triumfował jako kierowca teamu Benetton, natomiast w sezonach 2000-2004 był niepokonany jako kierowca Ferrari.

WG

Dowiedz się więcej na temat: michael schumacher | Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje