Reklama

Reklama

Formuła 1. Media: Wyścig o Grand Prix Kanady odwołany

Tegoroczny wyścig o Grand Prix Kanady, który miał się odbyć 13 czerwca, został odwołany - poinformowała agencja EFE, powołując się na publiczną rozgłośnię Radio-Canada. Imprezy w Montrealu zabraknie w kalendarzu mistrzostw świata Formuły 1 po raz drugi z rzędu.

"Decyzję podjęły władze zdrowotne Montrealu po stwierdzeniu, że nawet bez kibiców na trybunach przeprowadzenie imprezy stanowi poważne ryzyko rozprzestrzenienia się choroby (COVID-19 - przyp. red.), ponieważ ekipy byłyby w ciągłym kontakcie z setkami wolontariuszy, którzy są niezbędni przy Grand Prix" - napisała EFE.

Jak dodaje, zarządcy Formuły 1 zaproponowali m.in. obowiązkową, 14-dniową kwarantannę dla wszystkich uczestników imprezy, zamknięcie się w hotelowej "bańce" oraz regularne testy. Na początku tygodnia wiele wskazywało na to, że takie warunki zadowolą lokalne władze, jednak w czwartek Radio-Canada podało, że ostatecznie wyścig się nie odbędzie.

Reklama

Sezon Formuły 1 rozpoczął się 28 marca w Bahrajnie, gdzie triumfował broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes). Drugi wyścig - o GP Emilii-Romanii na torze Imola - odbędzie się w niedzielę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje