Reklama

Reklama

Formuła 1. Media: Sebastian Vettel kluczowy dla ekipy Aston Martin

Przed kilkoma dniami media obiegła plotka, jakoby ekipa Aston Martin brała pod uwagę zatrudnienie w sezonie 2022 Roberta Kubicy, jako potencjalnego następcy rozważającego zakończenie kariery Sebastiana Vettela. Jak donosi "BBC", zatrzymanie Niemca jest jednak dla zespołu Lawrence'a Strolla absolutnym priorytetem.

O tym, że Aston może brać pod uwagę zatrudnienie Kubicy pisał w weekend doskonale zorientowany w realiach Formuły 1 Roberto Chinchero. Jak zauważył Włoch, Vettel wciąż nie wykorzystał dostępnej w swoim kontrakcie klauzuli przedłużenia umowy również na sezon 2022, co może oznaczać, że przymierza się do zakończenia kariery. W jego miejsce ekipa chętnie zatrudniłaby kogoś doświadczonego - być może właśnie naszego rodaka.

Polak został zapytany o te plotki przez dziennikarzy "Eleven" bezpośrednio po niedzielnym Grand Prix Włoch.  - Nie znamy przyszłości, nie wiem co się wydarzy - odpowiedział lakonicznie. Wcześniej zaznaczył jednak, że choć nie wie, czy doczeka się setnego występu (ten w Italii był 99.), jeszcze niedawno w ogóle nie spodziewał się tak nagłego powrotu do Grand Prix jak ten na GP Holandii i Włoch.

Według Andrew Bensona z "BBC", priorytetem dla Astona jest jednak zatrzymanie Vettela. Przytacza on między innymi wypowiedź Lawrence'a Strolla, który stwierdził, że "jest zachwycony współpracą z Niemcem". Jednocześnie jednak - spodziewa się z jego strony szybkiej deklaracji dotyczącej przyszłości. To istotne w kontekście prac nad bolidem na sezon 2022, który przynosi duże zmiany w przepisach.

Reklama

Vettel zgromadził w tym sezonie 35 punktów. Zajmował piąte miejsca w GP Monako i GP Belgii, a w Azerbejdżanie był nawet drugi.

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje