Reklama

Reklama

Formuła 1. Liberty Media proponuje start do wyścigu o pełnej godzinie

Promotor i właściciel Formuły 1, amerykańska grupa kapitałowa Liberty Media, złożyła zespołom startującym w Grand Prix propozycję, aby wyścigi zaczynały się o pełnej godzinie, a nie, jak to ma miejsce od trzech lat, dziesięć minut później.

Start w 10 minut po pełnej godzinie wprowadzono od sezonu 2018. O taką zmianę wystąpiły największe stacje telewizyjne, które ten czas - do rozpoczęcia okrążenia formującego - miały wykorzystywać na prezentację zespołów i kierowców, omawianie trasy wyścigu, pokazywanie "kuchni" Formuły 1. Oczekiwano, że "widzowie telewizyjni zostaną przybliżeni do zespołów i kierowców, że będą w pełni mogli cieszyć się spektaklem oferowanym tuż przed startem" - napisano w 2018 roku w oficjalnym komunikacie.

Reklama

Po trzech latach okazało się - w opinii promotora F1 - że owe 10 minut w najlepszym czasie antenowym jest generalnie wykorzystywane na emisję bloków reklamowych, które nadawcom przynoszą bardzo duże dochody. Stąd propozycja o powrocie do startu w F1 o pełnych godzinach.

Druga proponowana zmiana dotyczy pory startu wyścigów. Większość europejskich Grand Prix rozpoczęła się przez ostatnie trzy lata o godzinie 15.10 czasu lokalnego. Teraz Liberty proponuje przyśpieszyć je o jedną godzinę i zawsze startować dokładnie o godz. 14.

Na razie Liberty Media czeka na odpowiedzi ze strony dziesięciu ekip, które już potwierdziły udział w rywalizacji w sezonie 2021, który ma się rozpocząć 21 marca w Australii.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje