Reklama

Reklama

Formuła 1. Lewis Hamilton: Każdego dnia tęsknię za wyścigami

- Każdego dnia tęsknię za wyścigami. Po raz pierwszy od ósmego roku życia nie rozpocząłem sezonu”– napisał w mediach społecznościowych mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton.

W poniedziałek organizatorzy poinformowali, że odwołana została kolejna Grand Prix - tym razem Francji, zaplanowana na 28 czerwca. W tej sytuacji tegoroczna rywalizacja może się rozpocząć dopiero 5 lipca w Austrii, prawdopodobnie bez kibiców. Dwa tygodnie później kierowcy mają się ścigać w Wielkiej Brytanii.

"Każdego dnia tęsknię za wyścigami. Po raz pierwszy od ósmego roku życia nie rozpocząłem sezonu. Ale kiedy żyjesz dla czegoś co kochasz, a tego nie ma, na pewno pozostaje wielka pustka. Można jednak i z tego wyciągnąć pozytywne rzeczy" - powiedział Hamilton.

Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 zaznaczył, że wszyscy mają obecnie dużo czasu na myślenie o życiu, decyzjach, celach, ludziach wokół nas itd.

"Dzisiaj widzimy czystsze niebo na świecie, mniej zwierząt zabija się dla naszej przyjemności tylko dlatego, że nasze wymagania są mniejsze, gdyż wszyscy zostają w swych domach. Nie bądźmy tacy jak wcześniej, kiedy wchodziliśmy w ten trudny okres. Wyjdźmy z niego z lepszą znajomością naszego świata, zmieniając własne wybory i nawyki" - stwierdził Hamilton.

Z powodu koronawiruse w sezonie 2020 odwołano już lub odroczono na czas nieokreślony dziesięć wyścigów F1.

W tym roku kierowcą testowym w sponsorowanym przez PKN Orlen teamie Alfa Romeo ma być Robert Kubica.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama