Reklama

Reklama

Formuła 1. Lekarz skomentował powrót Roberta Kubicy do ścigania

Profesor ortopedii Mario Igor Rossello ze szpitala w Savonie na północy Włoch, który w 2011 roku operował Roberta Kubicę po ciężkim wypadku na rajdzie samochodowym w Ligurii, wyraził radość i satysfakcję , że jego były pacjent wraca do wyścigów Formuły 1.

Specjalista w dziedzinie ortopedii ręki, w wywiadzie dla lokalnej włoskiej telewizji Telenord, komentując w czwartek zapowiedź, że od przyszłego roku Kubica będzie jeździł w zespole Williamsa, powiedział: "Czuję radość i odpowiedzialność w związku z tym, że to ja go operowałem".

Reklama

Profesor Rossello podkreślił, że Polak nie mógłby pomyśleć o wzięciu do ręki kierownicy, gdyby nie odzyskał jej pełnej sprawności.

Jak dodał, już wcześniej, wygrywając rajdy samochodowe, Robert Kubica udowodnił, jak sprawna jest jego ręka, bo wtedy - przypomniał - prowadził samochód "w warunkach nawet trudniejszych niż na torze" Formuły 1.

Rossello, który według włoskich mediów był jedną z pierwszych osób, które dowiedziały się o powrocie kierowcy do Formuły 1, wyznał: "Był bardzo tym przejęty".

Włoski chirurg już we wcześniejszych wywiadach podkreślał, że Kubica wykonał ogromną pracę i okazał niezwykłą wolę walki.

Przed rokiem, gdy Williams postawił na Siergieja Sirotkina zamiast na Kubicę, Rossello dobitnie skomentował decyzję zespołu na Twitterze: "Jako chirurg, który odbudował ramię Roberta, jestem pewny, że znów może prowadzić bolid F1 na najwyższym poziomie. Fatalnie, że pieniądze mogą zatrzymać topowego kierowcę".

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Mario Igor Rosello

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama