Reklama

Reklama

Formuła 1. Kubica: Czuję się gotowy zasiąść za kierownicą bolidu

Jeśli potwierdzą się ostatnie doniesienia, to powrót Roberta Kubicy do fotela kierowcy wyścigowego ziści się w ciągu najbliższych tygodni. Wieści na swój temat Polak skomentował w rozmowie z serwisem autosport.com.

Jeśli potwierdzą się ostatnie doniesienia, to powrót Roberta Kubicy do fotela kierowcy wyścigowego ziści się w ciągu najbliższych tygodni. Wieści na swój temat Polak skomentował w rozmowie z serwisem autosport.com.

Na łamach branżowego portalu Kubica potwierdził swoją gotowość, by w każdej chwili, po ośmiu latach przerwy, wrócić do rywalizacji w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie. Ostatnimi zawodami F1, w których Polak wziął udział, było rozegrane w 2010 roku Grand Prix w Abu Zabi, gdzie nasz zawodnik zajął 5. miejsce.

Jeszcze wczoraj wydawało się, że wielce prawdopodobny jest powrót Kubicy podczas weekendu we Włoszech na bliskiej jego sercu Monzy, ale w piątek napłynęły nowe wieści. W dodatku, co podkreślają wszyscy, z bardzo wiarygodnego źródła, bo bardzo optymistyczne dla polskich kibiców słowa wypowiedział Karun Chandhok, były kierowca Formuły 1, współpracujący z ekipą Williamsa i pełniący funkcję eksperta telewizji Channel 4. Dzisiaj, przed wejściem na wizję, Hindus zdradził, że dowiedział się, iż od Grand Prix Singapuru (16 września) miejsce Lance'a Strolla, odchodzącego do nowego Force India, zajmie właśnie Kubica, obecnie pełniący w Williamsie rolę kierowcy testowego i rozwojowego.

Reklama

Jak sam Kubica reaguje na nowe doniesienia, można przekonać się po wypowiedziach dla serwisu autosport.com. To, co najbardziej rzuca się w oczy, to fakt, że Polak zachowuje zimną krew. Poza tym jest świadomy swojej klasy i gotowy na wyzwanie, które napędza go od czasu koszmarnego wypadku.

"Czuję się gotowy. Gdyby było inaczej, nie podpisywałbym kontraktu z Williamsem w tym roku. Mam świadomość, że muszę być w gotowości, aby wziąć udział w wyścigu. Oczywiście nie jest łatwo, gdy trzeba ścigać się z najlepszymi kierowcami w środku sezonu. Mimo że miałem pewne okazje do jazdy autem w tym roku, nadal mam mało doświadczenia, ale jeżeli trzeba będzie, zrobię to. Myślę również, że kiedy Williams zatrudnił mnie do tej roli, też nie miał wątpliwości, na co mnie stać" - stwierdził Kubica, którego dodatkowo nie martwi perspektywa rywalizowania na ciasnym torze ulicznym, a taki jest w Singapurze.

AG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy