Reklama

Reklama

Formuła 1. Kolejny kierowca konkurentem Roberta Kubicy

Nadal nie wiadomo, kto będzie drugim zawodnikiem ekipy Williamsa w nowym sezonie. Teraz okazało się, że partnerem Kanadyjczyka Lance’a Strolla może być nie tylko ktoś z grona: Robert Kubica, Daniił Kwiat, Siergiej Sirotkin oraz Paul di Resta. Następnym kandydatem jest ponoć Oliver Rowland.

Rowland był w ostatnim czasie kierowcą testowym Renault, ale także zajął trzecie miejsce w rywalizacji Formuły 2. Teraz jego przedstawiciele poinformowali, że zawodnik rozmawia z Williamsem. To nowość, bo wcześniej brytyjski 25-latek nie był łączony z tym zespołem.

"Rowland prowadzi rozmowy z Williamsem w kwestii zajęcia fotela kierowcy w 2018 roku. Zawodnik nie rozważał w ostatnim czasie takiej opcji, ale stało się tak, bo team nadal nie jest zdecydowany, kto ma u nich startować" - napisano w oświadczeniu.

- Mój zespół Renault prowadzi rozmowy z Williamsem i innymi zespołami. Brytyjski samochód i kierowca to dobrze pasuje. Wielu zawodników jest rozważanych w kontekście pracy w tej ekipie i zobaczymy, co się stanie - powiedział Rowland.

Reklama

Ekipa Williamsa poinformowała, że nie rozważa kandydatury Brytyjczyka. Być może Rowland będzie jednak zawodnikiem teamu, ale jako kierowca rezerwowy bądź testowy.

Przedstawiciele drużyny stwierdzili, że nie mają zamiaru podejmować decyzji szybko, ale chcą to zrobić po dokładnych przemyśleniach. Planowane są kolejne spotkania i analizy.

Srogi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy