Reklama

Reklama

Formuła 1. Kolejny dobry start Kubicy podczas GP Meksyku

Robert Kubica, choć zajął ostatnie miejsce podczas Grand Prix Meksyku, kolejny raz zaliczył bardzo dobry start, podczas którego wyprzedził dwóch kierowców. W sieci pojawiło się nagranie startu Kubicy z kamery zamieszczonej na jego bolidzie.

Kubica nie ruszył idealnie, samemu przyznając, że na pierwszych metrach jego bolidowi brakowało mocy. Przez kilka chwil trzymał się na końcu stawki, nie podejmując zbędnego ryzyka, by wjechać między zatłoczone zakręty.

Dopiero między piątym a siódmym zakrętem Kubica zwietrzył szansę i w pełni ją wykorzystał. Najpierw sprytnie wyprzedził Romaina Grosjeana z Haasa, a następnie poradził sobie z Georgem Russellem.

Wybranie optymalnego toru jazdy poskutkowało tym, że przy wirtualnej neutralizacji (jeszcze na pierwszym okrążeniu) Kubica zajmował 18. pozycję.

Reklama

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

W trakcie wyścigu polski kierowca raz jeszcze popisał się świetną jazdą, wyprzedzając Russella po raz drugi. Polak stracił miejsce po nieudanym pit-stopie (mechanicy mieli problem z założeniem tylnej opony), ale szybko odzyskał je w bezpośredniej walce z Brytyjczykiem.

Zobacz start w wykonaniu Roberta Kubicy:

Zobacz nieudany pit-stop i manewr wyprzedzenia Russella:

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy