Reklama

Reklama

Formuła 1. Kimi Raikkonen zabrał głos na temat swojej przyszłości

Weteran Formuły 1, 41-letni Kimi Raikkonen, doskonale zdaje sobie sprawę, że jego piękna kariera w królowej motorsportu w którymś momencie dobiegnie końca. Fin jednak ciągle nie zamierza odejść na sportową emeryturę i porównuje swoje obecne położenie do tego z poprzedniego sezonu.

Zawodnik zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, czyli kolega Roberta Kubicy z tej samej stajni, jest absolutnym weteranem w F1. Nowy sezon to dla Raikkonena już 19. kampania w najbardziej elitarnej serii wyścigowej na świecie.

Jednocześnie duże aspiracje ma zespół z Hinwil i trudno przewidzieć, jak długo jeszcze wiekowy Fin będzie jednym z dwóch kierowców wyścigowych tego teamu.

On sam przyznaje - w rozmowie z autosport.com - że jego obecne położenie niczym nie różni się od sytuacji z ubiegłego roku. - Jestem w podobnym miejscu i zobaczymy, co się wydarzy. Jedynie, co obecnie chcę robić, to cieszyć się jazdą, utrzymać formę i patrzeć, co przyniesie przyszłość - powiedział były mistrz świata.

Reklama

Raikkonen szefem, a może doradcą?

Raikkonen płynnie przeszedł do planów na dalsze lata, ale nie był w stanie powiedzieć, czym się zajmie w kolejnym etapie swojego życia. - Nie wiem co będę robił za 5 czy 10 lat, czy będę szefem zespołu czy może doradcą. W tym momencie moja odpowiedź brzmiałaby "nie", ale nigdy nic nie wiadomo - zastrzegł Fin.

Dowiedz się więcej na temat: kimi raikkonen | Alfa Romeo Racing Orlen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama