Reklama

Reklama

Formuła 1. Kimi Raikkonen wydał … tomik własnej poezji

Fiński kierowca formuły 1 Kimi Raikkonen przed Grand Prix Japonii zaskoczył dziennikarzy, prezentując tomik własnej poezji haiku, która była pisana przez wiele lat w „chwilach zadumy”.

Jest to już druga publikacja mistrza świata z 2007 roku. 16 sierpnia ukazała się autobiografia, która w Finlandii przekroczyła już nakład 100 tysięcy egzemplarzy, drukowane jest już czwarte wydanie, a kilkanaście zagranicznych wydawnictw kupiło prawa do tłumaczenia. Tym razem jest to poezja w formie haiku, w której każdy wiersz składa się z 17 sylab i trzech linijek w kompozycji 5+7+5.

Jak wyjaśnił prawnik kierowcy Sami Vila, jest to twórczość absolutnie własna, a forma i czas prezentacji jest nie tylko ukłonem w stronę Japonii. Wybrana została z powodu odpowiadającej autorowi mentalnie struktury, która jest bardzo popularna w Skandynawii, a szczególnie ulubiona przez słynących z małomówności Finów.

Reklama

"Kimi od lat spisywał swoje odczucia w różnych chwilach zadumy nad życiem i podczas przemyśleń nad nim i to od razu po angielsku. Teraz powstał z nich tomik, z którego autor jest bardzo dumny" - powiedział Vila fińskiej gazecie "Ilta-Sanomat".

Wyjaśnił też, że za wydaniem tomiku stoi jeden ze sponsorów kierowcy.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje