Reklama

Reklama

Formuła 1. Harmonogram testów Alfa Romeo. Robert Kubica jako pierwszy

Nowy zespół Roberta Kubicy Alfa Romeo Racing Orlen podał harmonogram testów na torze w Barcelonie. Jako pierwszy za kierownicą zasiądzie Polak.

Testy w Barcelonie rozpoczną się w środę 19 lutego. Na godzinę 8.15 zaplanowano oficjalną prezentację bolidu Alfa Romeo Racing Orlen C39 i kierowców. Potem na tor wyjedzie Kubica. W popłudniowej sesji za kierownicą zasiądzie Antonio Giovinazzi.

Czwartek zarezerwowany jest dla Kimiego Raikkonena. Natomiast dzień później znów w akcji pojawi się Giovinazzi.

Raikkonen i Giovinazzi są kierowcami wyścigowymi Alfa Romeo Racing Orlen. Kubica w stajni z Hinwil jest zawodnikiem rezerwowym i rozwojowym.

Ten sezon będzie niezwykle bogaty dla naszego kierowcy. Wszystko wskazuje na to, że Kubicę zobaczymy w kilku oficjalnych sesjach treningowych przed wyścigami F1. Niewykluczone, że krakowianin będzie się również ścigał. Jak sam stwierdził, w każdej chwili będzie gotowy zastąpić kierowcę etatowego, bo taka jest jego rola w zespole.

Pracę w Alfa Romeo Racing Orlen Kubica będzie łączył z rywalizacją w serii DTM. Niedawno Polak ogłosił, że został kierowcą prywatnego teamu finansowanego przez Orlen, wykorzystując samochody BMW.

Reklama

Sezon F1 rozpocznie się 15 marca w Melbourne w Australii. Pierwszy wyścig serii DTM odbędzie się 25 kwietnia w Belgii.

RK

Harmonogram testów Alfa Romeo Racing Orlen w Barcelonie:

19.02 (środa)
Robert Kubica (sesja poranna)/ Antonio Giovinazzi (sesja popołudniowa)

20.02 (czwartek)
Kimi Raikkonen

21.02 (piątek)
Antonio Giovinazzi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL