Reklama

Reklama

Formuła 1. George Russell otrzyma nowy silnik przed GP Styrii

George Russell może mówić o sporym pechu. Po nieudanym sezonie 2019, Brytyjczyk rozpoczął tegoroczne zmagania od awarii silnika podczas wyścigu w Austrii. Okazało się, że jest ona na tyle poważna, że były zespołowy kolega Roberta Kubicy otrzymał nową jednostkę napędową przed GP Styrii. Cierpliwość Russella zdaje się być na wyczerpaniu. Młodego kierowcę mogą uratować przenosiny do Mercedesa.

Stajnia Williamsa przechodzi przez potężny kryzys sportowo-ekonomiczny i szuka inwestora, który pomoże jej odwrócić niekorzystną kartę.

Reklama

W zeszłym sezonie bolidy, w których startowali Kubica i Russell, znacznie odstawały od reszty stawki, a 2020 rok także nie rozpoczął się po myśli stajni z Grove.

Podczas wyścigu o GP Austrii Russell musiał opuścić tor po przejechaniu 51 okrążeń, po tym jak samochód odmówił mu posłuszeństwa.

Uszkodzony został silnik w bolidzie Brytyjczyka. Jak donosi portal Motosport.com, awaria okazała się na tyle poważna, że jednostka napędowa będzie musiała zostać wymieniona, podobnie jak turbosprężarka i MGU-H.

Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1 | George Russell | williams f1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje