Reklama

Reklama

Formuła 1. Frank Williams wyszedł ze szpitala

Założyciel i były szef rywalizującego w Formule 1 zespołu Williams Racing - Sir Frank Williams opuścił w czwartek szpital i święta spędzi w domu z najbliższymi.

78-letni Williams trafił do placówki medycznej 15 grudnia. Zgodnie z wolą rodziny, która prosiła o zachowanie prywatności, w komunikacie zespołu z Grove podano jedynie, że Brytyjczyk znajdował się w stanie stabilnym. W Wigilię poinformowano, iż Williams opuścił szpital, a proces jego leczenia będzie kontynuowany w domu.

Sir Frank Williams przez ponad 50 lat był szefem ekipy z Grove, która dołączyła do Formuły 1 w 1977 roku. W tym czasie jego zespół zdobył łącznie aż szesnaście tytułów mistrzowskich - siedem wśród kierowców oraz dziewięć w rywalizacji konstruktorów. Brytyjczyk ograniczył swoją aktywność w 2010 roku. Odtąd najważniejsze decyzje zaczęła podejmować jego córka - Claire Williams. Rezygnacja była związana ze złym stanem zdrowia - ze względu na problemy z płucami Frank Williams otrzymał od lekarzy zakaz latania samolotami.

W sierpniu 2020 roku zespół Williams Racing został sprzedany amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu Dorilton Capital. Miesiąc później Frank i Claire Williams wycofali się z działalności w Formule 1.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama