Reklama

Reklama

Formuła 1. FIA odrzuciła protest Red Bulla. Mercedes może korzystać z systemu DAS

Jeszcze przed premierowym wyścigiem sezonu 2020 stajnia Mercedesa może świętować pierwszy triumf. FIA odrzuciła protest w sprawie systemu DAS, który wczoraj złożył oficjalnie zespół Red Bulla. Ubiegłoroczny triumfator klasyfikacji instruktorów może więc bez przeszkód korzystać z nowej technologii.

System DAS wywołał burzliwe dyskusje już podczas przedsezonowych testów w Barcelonie. Pozwala on na zmianę zbieżności kół w trakcie jazdy, poprzez przyciąganie i odpychanie kierownicy przez zawodnika prowadzącego bolid.

Mercedes zastosował to rozwiązanie podczas piątkowych treningów, które - bez niespodzianki - całkowicie zdominował.

Zdaniem Red Bulla system DAS nie jest zgodny z przepisami, dlatego w piątek stajnia spod znaku czerwonego byka zdecydowała się na złożenie oficjalnego protestu.

Reklama

FIA szybko zajęła się tą sprawą. Zgodnie z jej werdyktem Mercedes nie złamał żadnego punktu regulaminu. System DAS uznano bowiem za część układu kierowniczego, a nie układu zawieszenia, na który nie można wpływać w trakcie jazdy.

Mercedes może więc korzystać z nowego rozwiązania do końca sezonu. W przyszłym roku nie będzie to już jednak możliwe, ze względu na zmianę przepisów.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje