Reklama

Reklama

Formuła 1. Fernando Alonso nie pojawi się podczas prezentacji nowego bolidu

Stan Fernanda Alonso po niedawnym wypadku polepsza się, jednak doświadczony zawodnik nie pojawi się podczas prezentacji nowego bolidu Alpine.

Fernando Alonso trafił do szpitala na początku tego miesiąca po wypadku rowerowym. Francuski kierowca zderzył się z samochodem i złamał szczękę. 15 lutego opuścił on szpital i hiszpańskie media twierdziły, że uda mu się wziąć udział w przedsezonowych testach, które odbędą się pomiędzy 12 a 14 marca w Bahrajnie. 

Doświadczony kierowca nie pojawi się natomiast na prezentacji nowego bolidu teamu Alpine. Event zaplanowano na 2 marca i jak poinformowała drużyna Alonso, z powodu sytuacji sanitarnej, jak i obowiązujących przepisów, nie będzie mógł on spotkać się z mediami, ani uczestniczyć w prezentacji. 

Bolid zaprezentuje zatem drugi kierowca teamu Esteban Ocon wraz z dyrektorem wyścigowym Davide Briviem, który przeszedł do Alpine z serii MotoGP. Oprócz nich z prasą spotkają się CEO zespołu Laurent Rossi oraz dyrektor wykonawczy Marcin Budkowski.

Alpine potwierdził również doniesienia mediów i Hiszpan powinien wykurować się na wcześniej wspomniane testy. 

Pojazd A521 będzie pierwszym wprowadzonym przez Alpine po rebrandingu. Wcześniej przez kilka lat team występował pod nazwą Renault.  

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL