Reklama

Reklama

Formuła 1. Dwa przypadki zakażenia koronawirusem

W Formule 1 dwie osoby są zakażone koronawirusem - wykazały testy przeprowadzone przed Grand Prix Włoch na torze Monza. Nie podano żadnych szczegółów. Dotychczas chorobę Covid-19 stwierdzono tylko u jednego kierowcy Sergio Pereza.

Formuła 1, co tydzień podaje wyniki przeprowadzonych testów, od 28 sierpnia do 3 września zrobiono ich 5704. Badanie robi się wśród kierowców, wszystkich członków teamu oraz współpracowników.

W najbardziej prestiżowej serii wyścigów samochodowych obowiązuje bardzo surowy protokół medyczny. Teamy między sobą nie mogą mieć żadnego kontaktu, wszyscy muszą chodzić w maseczkach. Każdy, kto ma jakikolwiek związek z zawodami co 5 dni przechodzi testy.

Najbliższy wyścig, ósma runda mistrzostw świata, odbędzie się w niedzielę we Włoszech.

Reklama

mar/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama